Håper nytt pro­sjekt bles liv i bygda

Åleine: Even Greger er ein av få på sin alder som framleis bur i Eidsdal. Han bruker mykje av tida med den blå veteranbilen på verkstaden i sentrum. Åleine: Even Greger er ein av få på sin alder som framleis bur i Eidsdal. Han bruker mykje av tida med den blå veteranbilen på verkstaden i sentrum.

Det er ikkje mange igjen som Even Greger – unge folk som vel å bli i bygda. Store delar av fritida bruker på han på verkstaden i sentrum av Eidsdal. Om sommaren er dei ein gjeng som heng her. Elles i året er han mykje åleine. Han har vurdert å reise sjølv.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Innenriks

Skole

Maja Lunde: – Som om elevene skulle fått en bolle med sjokolade foran seg

Ungdom

Ung.no får flere spørsmål om det kan bli krig i Norge. Max, Nils og Jonas får nyheter på Tiktok, men prøver å være kilde­kri­tiske.

Reportasje

Michael Hvitstein (21) fra ­Sande­fjord var ikke særlig motivert da han troppet opp på sesjon. I dag er han stolt over å delta i forsvaret av Norge.