Kommuneøkonomi

Frivillige er på kuttlista i storkommune

Frivillige og familie må trø til meir i kriseråka Alver, men det frivillige arbeidet Olaug og Svein gir kvar veke, heng i ein tynn tråd.

SERVITØRAR PÅ HJUL: Olaug Kolås og mannen Svein Haugen leverer middag til eldre i kommunen, som etter vedtak får middag frå sjukeheimskjøkkenet. SERVITØRAR PÅ HJUL: Olaug Kolås og mannen Svein Haugen leverer middag til eldre i kommunen, som etter vedtak får middag frå sjukeheimskjøkkenet.

Etter ei økt i siloen sette ekteparet Olaug Kolås og Svein Hagen seg i bilen, på veg til Toska, ei øy i vestlandskommunen Alver.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Utdanning

På ett punkt gjør norsk skole det bedre enn snittet: Elevene trives og er mindre ensomme enn i mange andre land.

Samferdsel

Hurtig­båt­ruter og ferje­strek­ninger langs hele kysten kansel­leres på grunn av mannskaps­mangel. Ordføreren i Måsøy ber om tiltak.

Barnevern

Fortsatt er vedtaket om strengere politi­at­test-ordning for barne­verns­an­satte «under be­hand­ling» i regje­ringen.