Energi

Motvind i medvind

Det planlegges nye vindkraft­utbygginger, men motstanden øker. Motvind Norge har fått over 2000 nye medlemmer i år.

I vinden: Gaute Grøtta Grav, tidligere ordførerkandidat for Høyre i Rauma, er blitt informasjonssjef i Motvind Norge. Foto: Alf Simensen, NTBI vinden: Gaute Grøtta Grav, tidligere ordførerkandidat for Høyre i Rauma, er blitt informasjonssjef i Motvind Norge. Foto: Alf Simensen, NTB

Ivrige utbyggere med støtte fra regjering og næringsliv, står mot vindkraftmotstandere som satser på folkemøter og folkelig motstand. Det brygger opp til ny storm om vindkraft.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Val 2025

Dei går til val på rein Ap-regjering. Nei, seier Sp og SV.

Kraft

Frams­tegs­par­tiet er mot EUs fjerde energi­mark­nads­pakke, men røysta ikkje for å utsetje saka til etter valet. Det reagerer Sp på.

Klima

Orga­ni­sa­sjonen Motvind går mot strømmen: «Stem Frp»