Intervju

– Om USA må gå til krig for å forsvare våre allierte, så gjør vi det

Kenneth R. Weinstein håper på en plass i en ny Trump-administrasjon etter høstens valg i USA. Der vil han stanse Kina og gjøre verden tryggere.

TRUMPS MANN I TOKYO?: Kenneth R. Weinstein ble utpekt av Donald Trump som USAs Japan-ambassadør, men rakk ikke fram før Joe Biden vant valget. Kan han få en ny sjanse? TRUMPS MANN I TOKYO?: Kenneth R. Weinstein ble utpekt av Donald Trump som USAs Japan-ambassadør, men rakk ikke fram før Joe Biden vant valget. Kan han få en ny sjanse?

Donald Trump er undervurdert, misforstått og vil gjøre verden til et tryggere sted. Det er budskapet fra en liten, dresskledd amerikaner med mektige venner i både USA og Asia som denne regnfulle junimorgenen har funnet veien til Oslo.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Usa

Trumps radi­ka­li­sering av venstre­sida gir håp til stjerne­podkaster Daniel Denvir

Iran

Iran firer ikke på kravene, men justerer forhand­lings­stra­te­gien sin i møte med USAs blokade.

Gaza

Israel driver kollektiv avstraf­felse av pale­sti­nerne på Gaza­stri­pen ved å nekte dem tilgang på rent vann, slår Leger uten grenser fast i ny rapport.