Intervju

– Om USA må gå til krig for å forsvare våre allierte, så gjør vi det

Kenneth R. Weinstein håper på en plass i en ny Trump-administrasjon etter høstens valg i USA. Der vil han stanse Kina og gjøre verden tryggere.

TRUMPS MANN I TOKYO?: Kenneth R. Weinstein ble utpekt av Donald Trump som USAs Japan-ambassadør, men rakk ikke fram før Joe Biden vant valget. Kan han få en ny sjanse? TRUMPS MANN I TOKYO?: Kenneth R. Weinstein ble utpekt av Donald Trump som USAs Japan-ambassadør, men rakk ikke fram før Joe Biden vant valget. Kan han få en ny sjanse?

Donald Trump er undervurdert, misforstått og vil gjøre verden til et tryggere sted. Det er budskapet fra en liten, dresskledd amerikaner med mektige venner i både USA og Asia som denne regnfulle junimorgenen har funnet veien til Oslo.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Usa

I Maine lytter venstre­po­pu­listen Troy Jackson nå til konsu­lenter i Washington D.C. Er det så lurt?

Frankrike

Emmanuel Macron og Marine Le Pen gir venstre­sida skylda for opptøyene

Serbia

Etter to år med protester utfordrer student­be­ve­gelsen makta i Serbia. Utfallet kan få betydning for serbernes tillit til demo­kra­tiet, mener jurist og aktivist.