Intervju

Debbath­klimaet

Black Debbath feirer tjuefem år med tung, tung politisk rock. Og ti år med Tons of Rock, med sin ellevte konsert på festivalen.

BARN AV REGNBUEN: Egil Hegerberg, Ole Petter Andreassen, Lars Lønning og Aslak Guttormsgaard i Black Debbath feirer tjuefem år med trass som grunnleggende drivkraft. BARN AV REGNBUEN: Egil Hegerberg, Ole Petter Andreassen, Lars Lønning og Aslak Guttormsgaard i Black Debbath feirer tjuefem år med trass som grunnleggende drivkraft.

Vårt møte med den jubilerende og festivalaktuelle kvartetten Black Debbath, ved to av dem, åpner med et oppspill til klassisk forvekslingskomedie. Der jeg treffer på fotograf Anniken på vei opp trappa til legendariske Dovrehallen i Oslo, for å møte Egil Hegerberg (bass) og Aslag Guttormsgaard (gitar), viser det seg at hun har kommunisert med Aslag på tekstmelding i den tro at Debbath-musikeren var Musikkmagasinet-journalist (og Blikk-redaktør) Aslaug Olette Klausen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Musikkmagasinet

Essay

Bø!

Bylarm-aktuelle Bygdetrapen etablerer Telemark som et særegent litterært univers.

Album

Verdi verdig

Davidsen vokser seg inn i italiensk repertoar.

Kommentar

Det perfekte publikum

Foten har begynt å bevege seg. Fotbladet løfter seg så vidt fra fotstøtten. Mjukt hvisker foten gamle minner av tråkk mot dansegolvet. Nå fra rullestolen. «Det er noko med dei tonane», skal ho si til meg etterpå, mange ganger. Første gang jeg spilte offentlig, var på en aldersheim. Den hadde det perfekte publikummet, mente mange.