Bøker

Åpner for å skrote avtale

Norske forfatterorganisasjoner vil ta forleggerne til retten. Det kan føre til at normalkontrakten kommer i spill, mener Trine Skei Grande i Forleggerforeningen.

BOKSTRID: Tre forfatterorganisasjoner har gått til søksmål mot Forleggerforeningen, med direktør Trine Skei Grande i spissen, etter uenighet om beregninger av royalty. Grande mener at normalkontrakten nå kan stå for fall. Foto: Odin JægerBOKSTRID: Tre forfatterorganisasjoner har gått til søksmål mot Forleggerforeningen, med direktør Trine Skei Grande i spissen, etter uenighet om beregninger av royalty. Grande mener at normalkontrakten nå kan stå for fall. Foto: Odin Jæger

– Alvoret i situasjonen er stort, sier Trine Skei Grande, administrerende direktør i Forleggerforeningen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

På tampen

Gjør freds­be­ve­gelsen sexy igjen.

Teater

Et under­jordisk teater på Tullin­løkka ville ha over­skre­det Statsbyggs prisanslag, ifølge en ny rapport. – Vi gjettet det fra start, sier Gaute Brochmann.

Kunst

En rojal skulp­tur­park viser det eneveldige og kolo­nia­lis­tiske 1700-tallet, ifølge en ny utstilling.