Klima

Har blitt 5000 færre

Natur og Ungdom har mista nesten 5000 medlemmar sidan 2019. Leiar Gytis Blaževičius trur ikkje dalande interesse for naturvern og klima er årsaka til nedgangen.

SER TILBAKE: Natur og Ungdom er nesten halvert sidan toppåret i 2019. Leiar Gytis Blaževičius trur ikkje det er éi enkelt årsak, men peikar særleg på pandemien. Foto: Tom Henning BratlieSER TILBAKE: Natur og Ungdom er nesten halvert sidan toppåret i 2019. Leiar Gytis Blaževičius trur ikkje det er éi enkelt årsak, men peikar særleg på pandemien. Foto: Tom Henning Bratlie

Medlemstalet til Natur og Ungdom (NU) er nesten halvert på fem år. Leiar i NU Gytis Blaževičius går langt i å gje koronapandemien skulda for den veldige nedgangen.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Innenriks

Reportasje

Michael Hvitstein (21) fra ­Sande­fjord var ikke særlig motivert da han troppet opp på sesjon. I dag er han stolt over å delta i forsvaret av Norge.

Arbeidsliv

Det er andre ting enn pris­veks­ten som avgjør hvordan det går i årets lønns­opp­gjør.

Sikkerhet

I Sverige er menigheten svarte­lis­tet. I Norge kjøper de eiendommer og får millioner i stats­støt­te.