Skole

Flere lærere og mer lek

Dommen over seksårsreformen er klar. Det er for få lærere og for lite lek, og heldagsskole kan være lurt, mener forskere.

For lite lek: I går kom dommen fra utvalget som har evaluert hvordan seksåringene har det på skolen. Foto: Frida H. GullestadFor lite lek: I går kom dommen fra utvalget som har evaluert hvordan seksåringene har det på skolen. Foto: Frida H. Gullestad

– Seksårsreformen er kommet for å bli, la det ikke være tvil om det, sa kunnskapsminister Kari Nessa Nordtun da hun mottok evalueringen av seksåringenes inntog i skolen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Barnehage

Til­lits­valgt i Utdan­nings­for­bundet Tora Bøhler Monsrud mener barn med spesielle behov i levekårs­utsatte områder i Oslo er de som lider mest når bydelene må kutte.

Barnehage

Foreldre fortviler etter at bydelene i Oslo foreslår barne­hage­kutt på 60 millioner kroner

Skattelistene

Over halvparten av landets 1000 rikeste bor i Oslo, Asker eller Bærum.