Gazakrigen

Sperrar rektors kontor for Palestina

Om lag 20 tilsette på Universitetet i Bergen kjem seg ikkje på jobb fordi palestinaaktivistar blokkerer inngangen.

Krev akademisk boikott: Om lag 70 studentar rullerer vaktordninga det er å blokkere inngangane til rektors kontor på Universitetet i Bergen. Krev akademisk boikott: Om lag 70 studentar rullerer vaktordninga det er å blokkere inngangane til rektors kontor på Universitetet i Bergen.

– Stemninga er nedslåande. Det er ikkje for ei fillesak vi sit her, men på grunn av eit internasjonalt anerkjent folkemord.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Trygdeskandalen

Ofrene for Nederlands trygde­skan­dale fikk en egen ordning for opp­reis­ning. I Norge har ofre måttet ta staten til retten – og tapt.

Kriminalitet

Utlovet dusør for å navngi ungdommer

Finnmark

Hensyn til reindrift og natur gjør at det tar dobbelt så lang tid å bygge kraftlinje i Finnmark som ellers i landet.