Musikk

Nekter å spille gratis

Artistene som spiller på Klubbdagen før Øyafestivalen, er ikke lenger garantert penger eller festivalpass for arbeidet. Nå trekker en av artistene seg fra arrangementet.

Nye regler: Gorillaz spilte på Øyafestivalen i 2022. Mindre artister, med litt trangere økonomi og som har spilt på Klubbdagen kvelden før festivalen sparkes i gang, er tidligere blitt godtgjort med pass til festivalen. Det er det slutt på. Foto: Siv DolmenNye regler: Gorillaz spilte på Øyafestivalen i 2022. Mindre artister, med litt trangere økonomi og som har spilt på Klubbdagen kvelden før festivalen sparkes i gang, er tidligere blitt godtgjort med pass til festivalen. Det er det slutt på. Foto: Siv Dolmen

– Jeg mener at når man legger ned et så hardt arbeid, fortjener man å få en respektfull hilsen tilbake, sier Cathrin Gram.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Norske forfattere er brukt for å trene Metas KI-modell. Ingen er mer populær enn Margit Sandemo.

Kulturtirsdag

På et bitte lite sted nordvest på Jylland har Danmarks største kunst­mu­seum opprettet filial. Arkitekten kommer nordfra og heter Reiulf Ramstad.

Pressefrihet

Journa­listen Klaus Thymann er løslatt etter fem dager i fengsel i Uganda. Samtidig fester myndig­he­tene grepet om pressa.