Sosiale medier

Flertall for 15-årsgrense

Åse, Wilma og Aurora har vært på Tiktok siden de var tolv. Det er for tidlig, mener 70 prosent av befolkningen.

MOT STRØMMEN: Åse Amundsen Lægreid (14), Wilma Kihle Eberholst (15) og Aurora Glosli Ryan (15) på Jordal skole i Oslo mener aldersgrensa for sosiale medier burde være som den er i dag. MOT STRØMMEN: Åse Amundsen Lægreid (14), Wilma Kihle Eberholst (15) og Aurora Glosli Ryan (15) på Jordal skole i Oslo mener aldersgrensa for sosiale medier burde være som den er i dag.

De tre åttendeklassingene Åse Amundsen Lægreid (14), Wilma Kihle Eberholst (15) og Aurora Glosli Ryan (15) har vært på Snapchat og Tiktok fra de var rundt 12 år.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Miljø

Stats­for­val­teren i Troms og Finnmark vil rive ulovlige rein­gjer­der. Disse er til hinder både for vilt og ferdsel i naturen.

Fredsprisen

Tyst fra Nobel­ko­mi­teen: – Jeg kan ikke si noe, så du trenger ikke forsøke engang

Kommuner

Finnmark Høyre vil gå fra 18 til 1 rådhus i Finnmark. SV-ordfører Cato Kristi­ansen i Loppa rister på hodet over planene.