Teater

Frykter for Oslo Nye teaters framtid

En rekke profilerte skuespillere ber kommunen redde Oslo Nye Teater fra konkurs. I dag kan svaret komme i revidert Oslo-budsjett.

Trenger et byteater: Birgitte Victoria Svendsen mener det er skammelig om kommunen ikke ser behovet for å støtte opp om et eget byteater i Oslo. Her på scenen sammen med Kim Haugen i oppsetningen Den spanske flue på Oslo Nye Teater. Foto: Terje Pedersen, NTBTrenger et byteater: Birgitte Victoria Svendsen mener det er skammelig om kommunen ikke ser behovet for å støtte opp om et eget byteater i Oslo. Her på scenen sammen med Kim Haugen i oppsetningen Den spanske flue på Oslo Nye Teater. Foto: Terje Pedersen, NTB

– Jeg må si jeg er ganske forbanna, sier skuespiller og regissør Johannes Joner til Klassekampen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Teater

Teater

Marthas hus

«Marthas hus» er uforutsigbart og fascinerende thriller-teater.

Kommentar

Et hus som snekrer drømmer

Drammens Teater – et av Norges vakreste – lager ikke teater. Nå har to frigrupper inntatt bygget med en metaforestilling der husets teatermagi våkner til liv.

Teater

Juleora­to­riet

«Juleoratoriet» på Det Norske Teatret er ikke dårlig teater, men det er ikke helt enkelt å forstå hvorfor romanen er tatt til scenen.