Arbeidsliv

Mobiliserer for streik

Tillitsvalgte i Handel og Kontor vil ha medlemmene til å stemme ned resultatet av lønnsoppgjøret. Lykkes de, kan over 4000 tas ut i streik.

Vil ha nei: Charlott Pedersen er nestleder i Oslo-Akershus HK og jobber for å få medlemmene til å stemme ned vårens lønnsoppgjør. Foto: Anniken C. MohrVil ha nei: Charlott Pedersen er nestleder i Oslo-Akershus HK og jobber for å få medlemmene til å stemme ned vårens lønnsoppgjør. Foto: Anniken C. Mohr

Lønnsoppgjøret i varehandel mellom LO-­forbundet HK Norge og arbeidsgiverne i Virke var hardt i år. Først etter elleve timers mekling på overtid ble ­partene enige. Men nå kan det bli ­storstreik likevel.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Bolig

Norsk Eiendom mener poli­ti­kerne har skylda for at så mange eien­doms­ak­tører nå selger utleie­bo­liger.

Fagbevegelsen

Denne uka kan Helene Harsvik Skeibrok bli ny leder for Norges største forbund

Ungdomskrim

Minis­ter­trioen Kari Nessa Nordtun, Astri Aas-Hansen og Karianne Tung danner felles front mot gjengene som rekrut­terer barn på nett, og tekno­logi­sel­ska­pene som lar dem gjøre det.