Økonomi

NHO ber regjeringen berge byggenæringen

Når regjeringen i dag legger fram revidert nasjonalbudsjett, håper NHO inderlig at de kommer med tiltak for å redde byggenæringen.

Knekk: NHO frykter at det kan ta lang tid for byggenæringen å komme seg igjen. Foto: Tom Henning BratlieKnekk: NHO frykter at det kan ta lang tid for byggenæringen å komme seg igjen. Foto: Tom Henning Bratlie

I dag legger regjeringen fram forslag til revidert nasjonalbudsjett (RNB). Det er en gylden anledning til å komme med tiltak som kan berge en byggenæring som sliter, mener NHO.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Brannfolk får ikke yrkes­skade­er­statning for sykdom pådratt i tjeneste. På Sluppen brann­sta­sjon i Trondheim er vaktlaget utålmodige.

Sikkerhet

Kina kan bestemme seg for å sende atomubåter til Arktis innen året er omme, tror forfatter og journalist Bård Wormdal.

Integrering

Salam Norge har sendt to ulike søknader, med to ulike avsendere, om drifts­støt­te for 2026. Bufdir avventer hvem som skal stå bak søknaden.