Intervju

Bjørnar Moxnes: – Nå er jeg på et bedre sted

Den tidligere Rødt-lederen vil fortsette på Stortinget i fire nye år. Nå forteller han om veien tilbake etter butikktyveriene.

Ikke lenger boss: Rødt-politiker Bjørnar Moxnes tar gjerne gjenvalg til Stortinget ved neste valg, men savner ikke presset fra tida som partileder. Her fra Sukkerbiten i Oslo. Ikke lenger boss: Rødt-politiker Bjørnar Moxnes tar gjerne gjenvalg til Stortinget ved neste valg, men savner ikke presset fra tida som partileder. Her fra Sukkerbiten i Oslo.

Sola steiker ute på Sukkerbiten i Oslo, men Bjørnar Moxnes har ikke på seg solbriller. I tida etter han ble tatt for brilletyveriet på Gardermoen i fjor sommer, har han opplevd å bli snikfilmet og få kommentarer slengt etter seg nesten uansett hvor han går.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?