ReportasjeBøker

Den siste sjølproletar

Fagforeningsveteran Boye Ullmann har tatt i bruk bokformatet for å rekruttere nye medlemmer til den norske arbeiderbevegelsen.

AGITATOR: På pauserommet i en sveitservilla under oppussing snakker fagforeningsveteran Boye Ullmann om fagorganisering og tariffavtale. I boka «Håndbok for tillitsvalgte» gir han tillitsvalgte håndfaste råd. AGITATOR: På pauserommet i en sveitservilla under oppussing snakker fagforeningsveteran Boye Ullmann om fagorganisering og tariffavtale. I boka «Håndbok for tillitsvalgte» gir han tillitsvalgte håndfaste råd.

Det handler om makt, sier Boye Ullmann kontant.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kunst

Flere reagerer på feilene i muse­ums­bygget, men arkitekt Peter Butenschøn er ikke sjokkert.

Medier

Tre Morgen­bla­det-ansatte trekker seg fra Redak­tør­for­eningen i protest mot Hans Rustads medlemskap. Feil medisin, mener Vebjørn Selbekk.

Kunst

Det er oppdaget feil kjølerør og taklek­kasje på Munch­mu­seet. Hva det vil koste å fikse feilene, er foreløpig uvisst.