ReportasjeBøker

Den siste sjølproletar

Fagforeningsveteran Boye Ullmann har tatt i bruk bokformatet for å rekruttere nye medlemmer til den norske arbeiderbevegelsen.

AGITATOR: På pauserommet i en sveitservilla under oppussing snakker fagforeningsveteran Boye Ullmann om fagorganisering og tariffavtale. I boka «Håndbok for tillitsvalgte» gir han tillitsvalgte håndfaste råd. AGITATOR: På pauserommet i en sveitservilla under oppussing snakker fagforeningsveteran Boye Ullmann om fagorganisering og tariffavtale. I boka «Håndbok for tillitsvalgte» gir han tillitsvalgte håndfaste råd.

Det handler om makt, sier Boye Ullmann kontant.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

På tampen

«Va­ter­land» kaster lys over dagens tyske krise.

Kommentar

4K-versjonen av «Kikis bud­ser­vice» er god barnefilm og nok en påminnelse om hvor slitesterk Studio Ghiblis kunst er.

Essay

Defi­ni­sjonen av terrorisme har endra seg, men ameri­kanske kunst­narar har heile vegen åtvara mot totalitære svar på politisk vald.