ReportasjeBøker

Den siste sjølproletar

Fagforeningsveteran Boye Ullmann har tatt i bruk bokformatet for å rekruttere nye medlemmer til den norske arbeiderbevegelsen.

AGITATOR: På pauserommet i en sveitservilla under oppussing snakker fagforeningsveteran Boye Ullmann om fagorganisering og tariffavtale. I boka «Håndbok for tillitsvalgte» gir han tillitsvalgte håndfaste råd. AGITATOR: På pauserommet i en sveitservilla under oppussing snakker fagforeningsveteran Boye Ullmann om fagorganisering og tariffavtale. I boka «Håndbok for tillitsvalgte» gir han tillitsvalgte håndfaste råd.

Det handler om makt, sier Boye Ullmann kontant.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturuka

Vi vet ikke lenger hvordan verden rundt oss fungerer. Selv har jeg sittet en uke i Sigrun Bergs vevstue og gruet meg til å sy en hempe på bunaden.

Over sofaen

For Ellen Horn er hjemme der kunst­ver­kene hennes er. Men også litt på Natio­nal­thea­tret, som hun stadig drømmer om å utvide i klassisk stil.

Bøker

Badende gutter, kvinner i slåbrok og en pike med favnen full av fisk: Et lite øylandskap i Oslo­fjor­den har inspirert kunstnere gjennom hundre år, viser en ny bok.