ReportasjeBøker

Den siste sjølproletar

Fagforeningsveteran Boye Ullmann har tatt i bruk bokformatet for å rekruttere nye medlemmer til den norske arbeiderbevegelsen.

AGITATOR: På pauserommet i en sveitservilla under oppussing snakker fagforeningsveteran Boye Ullmann om fagorganisering og tariffavtale. I boka «Håndbok for tillitsvalgte» gir han tillitsvalgte håndfaste råd. AGITATOR: På pauserommet i en sveitservilla under oppussing snakker fagforeningsveteran Boye Ullmann om fagorganisering og tariffavtale. I boka «Håndbok for tillitsvalgte» gir han tillitsvalgte håndfaste råd.

Det handler om makt, sier Boye Ullmann kontant.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Medier

Snart må Schibsted-­abon­nenter betale for å unngå data­spo­ring. Tidligere redaktør sier opp Aften­posten i protest.

Kulturuka

Sønnen til Stellan har skjønt det: Et mer mar­keds­styrt kulturliv betyr mer nepotisme.

Bøker

Stiftelsen Fritt Ord og forlaget Vigmostad & Bjørke har inngått allianse for å kjøpe Aschehoug. Det er positivt med tanke på norsk eierskap, sier medie­fors­ker Helge Rønning.