Barnehage

Kritiserer salg av barnehager

Det finnes bedre måter å finansiere barnehagebygg på enn å selge dem til utenlandske selskap, mener skatteekspert Mike Lewis.

INTERNASJONAL TREND: Mike Lewis i Centre for International Corporate Tax Accountability (Cictar) har gransket salg av bygg som huser offentlig velferds­tjenester i flere ulike land og mener salget av norske barnehagebygg er en del av en internasjonal trend. INTERNASJONAL TREND: Mike Lewis i Centre for International Corporate Tax Accountability (Cictar) har gransket salg av bygg som huser offentlig velferds­tjenester i flere ulike land og mener salget av norske barnehagebygg er en del av en internasjonal trend.

Over 400 norske barnehagebygg eies i dag av utenlandske selskaper.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Jordbruk

Staten vil bruka over 12 milliardar kroner for å gjera landbruket meir kli­mavenn­leg. Sjølv saknar landbruket vilje til å løfta fattige bønder.

Trygdeskandalen

Nå er det klart for SVs Marian Hussein hva som gikk galt i trygde­skan­dalen: Enkelt­men­nesket ble oversett.

Sjømat

Rense­fis­ken spiser lus fra laksen. Nå vil en ekspert­gruppe forby den, fordi den ikke gjør jobben sin godt nok.