Medier

Vurderer omstridt beta­lings­løsning

Mediekonsernet Schibsted vurderer å la brukerne betale for å unngå målrettet reklame. Det Kan skape digitale klasseskiller, sier Forbrukerrådet.

GÅR NYE VEIER: Schibsted-direktør Siv Juvik Tveitnes vurderer å innføre en løsning hvor leserne av VG og Aftenposten må betale for å unngå målrettet markedsføring. FOTO: Tom Henning BratlieGÅR NYE VEIER: Schibsted-direktør Siv Juvik Tveitnes vurderer å innføre en løsning hvor leserne av VG og Aftenposten må betale for å unngå målrettet markedsføring. FOTO: Tom Henning Bratlie

Den norske mediekonsernet Schibsted vurderer nå å teste ut nye finansieringsmodeller for sin journalistikk. De ønsker å prøve ut en ordning hvor leserne av nettaviser som Aftenposten og VG må betale for å slippe at brukerdataene deres blir brukt til målrettet markedsføring.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kunst

Nasjo­nal­mu­seet rydder nå et helt rom for Jumana Manna. – En seier for oss som aksjonerte i fjor, mener kunstner Ane Hjort Guttu.

Sangkåring

Klasse­kam­pen kårer en sangkanon for vår tid: Her er juryen

Kunst

Sarkasmen må vike i dagens verd, meiner Vanessa Baird.