Medier

Ber om reform av pressestøtta

To tredeler av pressestøtta havnet i konserneide medier i 2023. Redaktørene i Subjekt, Filter og Altså krever mer penger til frittstående medier.

KRITISK: Subjekt-redaktør Danby Choi mener aviskonsernene er «offentlighetens Espresso House»: – De har råd til å gå i minus i mange år og bidrar ikke til sunn og viktig innovasjonskraft. Foto: Rikke Løe HovdalKRITISK: Subjekt-redaktør Danby Choi mener aviskonsernene er «offentlighetens Espresso House»: – De har råd til å gå i minus i mange år og bidrar ikke til sunn og viktig innovasjonskraft. Foto: Rikke Løe Hovdal

– Pressestøtta skal helst bidra til at man får en reell konkurranse der ute. Når de allerede svært begunstigede konsernene får enda mer av kaka, forsvinner formålet med støtta, sier Danby Choi.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Musikk

Det er full krig i Musikk-Norge i forkant av Tonos ekstra­or­di­nære årsmøte. Komponist Håkon Thelin frykter for den smale musikken.

Iran

Raha Nik-Andishs hverdag i Teheran er preget av frykt og usikkerhet. Men han finner håp i kunsten.

Kommentar

Nesten alle Oslos kom­mer­si­elle gallerier av betydning befinner seg nå vest i byen.