Habilitet

Kritikken preller av

Kontrollkomiteen på Stortinget ga i går Erna Solberg (H) sterk kritikk. Høyre mener at partilederen likevel ikke er svekket som statsministerkandidat.

På rekke og rad: Kontrollkomiteen, ledet av Grunde Almeland (V), leverte i går sin dom over habilitetssakene i Stortingets vandrehall. På rekke og rad: Kontrollkomiteen, ledet av Grunde Almeland (V), leverte i går sin dom over habilitetssakene i Stortingets vandrehall.

I går ble det kjent at en enstemmig kontroll- og konstitusjonskomité gir Høyre-leder Erna Solberg «sterk kritikk», som er den kraftigste reaksjonen komiteen kunne gi i hennes situasjon.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Politikk

Helse­fag­ar­bei­dere, butikk­an­satte og industri­arbeidere får for lite oppmerk­somhet i offent­lig­heten, mener den nye Agenda-lederen Gunn Karin Gjul.

Samferdsel

Rødt foreslår å bygge et solid fundament for norsk jernbane.

Vindkraft

Ordføreren i Kvænangen føler seg presset til å si ja til vindkraft