Habilitet

Kritikken preller av

Kontrollkomiteen på Stortinget ga i går Erna Solberg (H) sterk kritikk. Høyre mener at partilederen likevel ikke er svekket som statsministerkandidat.

På rekke og rad: Kontrollkomiteen, ledet av Grunde Almeland (V), leverte i går sin dom over habilitetssakene i Stortingets vandrehall. På rekke og rad: Kontrollkomiteen, ledet av Grunde Almeland (V), leverte i går sin dom over habilitetssakene i Stortingets vandrehall.

I går ble det kjent at en enstemmig kontroll- og konstitusjonskomité gir Høyre-leder Erna Solberg «sterk kritikk», som er den kraftigste reaksjonen komiteen kunne gi i hennes situasjon.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Sv

SV-profil Gjermund Skaar meiner Raudt og MDG svikta SV og Palestina-saka i valkampen.

Sv

Leiinga i SV får kritikk frå fleire hald i partiet etter det kontro­ver­si­elle Palestina-­ul­ti­ma­tumet i valkampen.

Politikk

Tidligere Høyre-leder advarer mot intern strid