Habilitet

Kritikken preller av

Kontrollkomiteen på Stortinget ga i går Erna Solberg (H) sterk kritikk. Høyre mener at partilederen likevel ikke er svekket som statsministerkandidat.

På rekke og rad: Kontrollkomiteen, ledet av Grunde Almeland (V), leverte i går sin dom over habilitetssakene i Stortingets vandrehall. På rekke og rad: Kontrollkomiteen, ledet av Grunde Almeland (V), leverte i går sin dom over habilitetssakene i Stortingets vandrehall.

I går ble det kjent at en enstemmig kontroll- og konstitusjonskomité gir Høyre-leder Erna Solberg «sterk kritikk», som er den kraftigste reaksjonen komiteen kunne gi i hennes situasjon.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Arbeidsliv

Krav om tariff­av­tale for bedrifter er fullt mulig, bare man tør å tetste regel­verket, mener partiene.

Ministernes mester

Hjertet til justis­mi­nister Astri Aas-Hansen banker for den norske retts­sta­ten. Men hun har ikke levert der skoen trykker, mener Politiets Felles­for­bund.

Politikk

De store teksel­ska­pene slipper for billig unna når svindlere herjer på platt­for­mene deres, mener de nordiske landene. Digi­ta­li­se­rings­mi­nister Karianne Tung vil at EU skal være strengere.