Habilitet

Kritikken preller av

Kontrollkomiteen på Stortinget ga i går Erna Solberg (H) sterk kritikk. Høyre mener at partilederen likevel ikke er svekket som statsministerkandidat.

På rekke og rad: Kontrollkomiteen, ledet av Grunde Almeland (V), leverte i går sin dom over habilitetssakene i Stortingets vandrehall. På rekke og rad: Kontrollkomiteen, ledet av Grunde Almeland (V), leverte i går sin dom over habilitetssakene i Stortingets vandrehall.

I går ble det kjent at en enstemmig kontroll- og konstitusjonskomité gir Høyre-leder Erna Solberg «sterk kritikk», som er den kraftigste reaksjonen komiteen kunne gi i hennes situasjon.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Politikk

Timer før Stortinget stemte for å kutte i drivstoff­av­gif­tene, tok Ap-nestleder Tonje Brenna personlig kontakt med Høyre-leder Ine Eriksen Søreide for å advare mot vedtaket.

Eu-måling

Støtta til norsk EU-medlemskap er på vei opp blant Ap-­velgerne, mens folk ellers heller mot nei. Nei-veteran Trond Giske mener Ap har mistet grepet om EU-skep­ti­kerne.

Mdgs landsmøte

1. Hvordan vil du beskrive forholdet mellom Senter­par­tiet og MDG? 2. Er MDG et blokk­uav­hengig parti? 3. Kan MDG felle Støre-re­gje­ringen og gjøre Sylvi Listhaug til stats­mi­nister?