Habilitet

Kritikken preller av

Kontrollkomiteen på Stortinget ga i går Erna Solberg (H) sterk kritikk. Høyre mener at partilederen likevel ikke er svekket som statsministerkandidat.

På rekke og rad: Kontrollkomiteen, ledet av Grunde Almeland (V), leverte i går sin dom over habilitetssakene i Stortingets vandrehall. På rekke og rad: Kontrollkomiteen, ledet av Grunde Almeland (V), leverte i går sin dom over habilitetssakene i Stortingets vandrehall.

I går ble det kjent at en enstemmig kontroll- og konstitusjonskomité gir Høyre-leder Erna Solberg «sterk kritikk», som er den kraftigste reaksjonen komiteen kunne gi i hennes situasjon.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Arbeidsliv

SVs Kathy Lie kritiserer arbeids­mi­nis­teren for å gi grønt lys for bestri­delser av sykemel­dinger. Ministeren viser manglende tillit til legene, mener hun.

Teknologi

Disse brillene vil SV forby

Høyre

Påtrop­pende byråds­leder Chris Jørgen Rødland vil få Høyres bergens­po­litikk til å skinne. Men i skyggene truer Frp-spøkelset.