Dyrtid

Fleire treng sosialhjelp

13 prosent fleire søkte om sosialhjelp i fjor enn året før. – Når eg får mat her, så går det rundt, seier Tor Jonny Roksvåg, som dermed får trygda til å strekkje til.

Ikkje nok: Tor Jonny Roksvåg arbeider som frivillig på matudelinga til Verdige smil i Trondheim. Som takk for det får han ein pose mat, som gjer at han får trygda til å strekkje til. Andre i same situasjon må ty til sosialhjelp. Ikkje nok: Tor Jonny Roksvåg arbeider som frivillig på matudelinga til Verdige smil i Trondheim. Som takk for det får han ein pose mat, som gjer at han får trygda til å strekkje til. Andre i same situasjon må ty til sosialhjelp.

Tor Jonny Roksvåg er mellom dei frivillige når organisasjonen Verdige smil deler ut mat i Trondheim annankvar onsdag. Dei gjev vekk fleire tonn med overskotsmat på nedlagde Breidablikk skule.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Torgeir Hoff Skavøy i Legefor­eningen mener arbeids­gi­vere bør ha høy terskel for å bestride sykemel­dinger.

Fiske

Klima­end­rin­gene vil føre til et fall i norsk fiske med 35 prosent fram mot 2050, spår regje­ringens ekspert­gruppe.

Strøm

Regje­ringens samar­beids­par­tier godtar ikke at strøm­støt­ta utelukker dem med dårligst råd. – Manglende politisk vilje, sier SV-politiker.