Medier

Legger lokk på avgang

Verken ledelse, eiere eller ansatte i Nationen kan forklare hvorfor Irene Halvorsen går av som redaktør.

GÅTEFULLT: Uenighet om «strategiske veivalg» skal ligge bak Irene Halvorsens (bildet) avgang i Nationen, men ingen av kildene Klassekampen har snakket med, vil si mer om bakgrunnen. Foto: Odin JægerGÅTEFULLT: Uenighet om «strategiske veivalg» skal ligge bak Irene Halvorsens (bildet) avgang i Nationen, men ingen av kildene Klassekampen har snakket med, vil si mer om bakgrunnen. Foto: Odin Jæger

Irene Halvorsen har vært sjefredaktør i avisa Nationen siden 2016. Denne uka kom nyheten om at hun går fra stillingen etter det som kalles en «strategisk uenighet» med Jannicke Engan, som er konsernsjef i eierselskapet Tun Media.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Arkitektur

Gaute Brochmann henger bjella på feil katt, ifølge arki­tek­tur­his­to­riker Mari Hvattum. – Problemene vi ser på Økern og Ensjø i dag, er ikke moder­nismens skyld.

Kulturtirsdag

Norges mest mislykkede by eller landets trive­ligste? Byen setter følelser i sving

Medier

Redak­tør­for­eningen vurderer en formell advarsel til Document-­re­dak­tøren. Det er en dårlig idé, mener politisk redaktør i Nettavisen Skjalg Fjellheim.