Energi

Skatt skygger for solsatsing

Skatteetaten vil skattlegge alle med solceller på taket som næringsdrivende. Solcellepanel-eier Frode Eick tror det er dumt å straffe folk økonomisk for å bidra til det grønne skiftet.

Bidrar: Sykepleier Frode Eick fikk installert solceller på taket for å bidra til det grønne skiftet. Nå mener Skatteetaten at han og alle andre med solceller på taket må skatte på strømmen de bidrar med i kraftnettet. Bidrar: Sykepleier Frode Eick fikk installert solceller på taket for å bidra til det grønne skiftet. Nå mener Skatteetaten at han og alle andre med solceller på taket må skatte på strømmen de bidrar med i kraftnettet.

– Vi skulle bygge på en ekstra etasje på huset. Da tenkte vi solceller kunne være lurt for å spare strøm og bidra til å unngå unødvendig naturinngrep andre steder, sier sykepleier Frode Eick.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Palestina

Raymond Johansen roper varsku om utvik­lingen på Vest­bred­den. – Palestina blir revet i filler.

Arbeidsliv

I fjor ble det flere lavtlønte. I år skal LO snu trenden. Det betyr høye lønns­til­legg og mindre til fordeling lokalt.

Trygdeskandalen

SV og Rødt varsler kamp om hemme­lig­holdte dokumenter i spørsmålet om opp­reis­ning for ofrene etter trygde­skan­dalen.