Museer

Strømmer tilbake til museene

Museene nærmer seg samme besøkstall som før pandemien. Ved Frammuseet på Bygdøy har turistene sørget for ny rekord i år.

Søker kulda: Brian, Sarah og Leo S. Getler fra England er i Norge for første gang og avlegger Frammuseet på Bygdøy i Oslo et besøk. Museet setter ny besøksrekord i 2023 med rundt 372.000 besøkende. Søker kulda: Brian, Sarah og Leo S. Getler fra England er i Norge for første gang og avlegger Frammuseet på Bygdøy i Oslo et besøk. Museet setter ny besøksrekord i 2023 med rundt 372.000 besøkende.

– Vi kjenner til Fridtjof Nansen og mye polarhistorie, sier britiske Sarah Getler til Klassekampen.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Kultur

Påske

Mens noen drar til hytta med bilen full av årgangsvin, sitter andre igjen i en trang blokk­lei­lighet. Er påska vår mest klasse­del­te høytid?

Akademia

Harvard-uni­ver­si­tetet slår tilbake mot Trump. Flere insti­tu­sjoner vil følge etter, tror lederen i Scholars at Risk Norge.

Kommentar

To KI-modeller mener de har løsningen på Natio­nal­thea­ter-floka. Vi gjør klokt i ikke å lytte til dem.