Helse

Klarer ikke håndtere økningen i autisme

De siste årene har det vært en kraftig økning i antall barn som utredes for autisme. Overlege Maj-Britt Rocio Posserud frykter kollaps i helsevesenet.

80 ukers ventetid: Maja Jasmin Knudsen og Stine Ericson ved Oslo universitetssykehus er bekymret. Der er det 80 ukers ventetid for å utrede et barn for autisme. 80 ukers ventetid: Maja Jasmin Knudsen og Stine Ericson ved Oslo universitetssykehus er bekymret. Der er det 80 ukers ventetid for å utrede et barn for autisme.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Forsvaret

Da Russland angrep Ukraina, kjøpte investor Terje Tinholt en militær fjellhall på Andøya. Nå kan han få Forsvaret på kundelista.

Strøm

Kommer nordmenn til å sløse med strømmen når norgespris gir pristak på strøm? Flere aktører går ut mot påstander om sløsing i strøm­de­batten.

Sykefravær

Norske barnehager er rammet av sykefra­vær­s­krise, men i Fjæra­sko­gen barnehage har de løst problemet. Stikkordet er ekstra hender og satsing på de ansatte.