Medier

Får kjeft av pressetoppene

Sjefredaktørene i VG og Aftenposten tror ikke NRK-serien «Ingen elsker Bamsegutt» ville ha sluppet gjennom hos dem.

Elsker ikke serien om Bamsegutt: Tore Strømøy og NRK har fått mye kritikk for ikke å opplyse om en sedelighetsdom mot «Bamsegutt» i dokumentarserien om vedkommende. Både VG-redaktør Gard Steiro og Aftenposten-redaktør Trine Eilertsen mener det var en feil. Foto: Kjetil Nesgård, NRKElsker ikke serien om Bamsegutt: Tore Strømøy og NRK har fått mye kritikk for ikke å opplyse om en sedelighetsdom mot «Bamsegutt» i dokumentarserien om vedkommende. Både VG-redaktør Gard Steiro og Aftenposten-redaktør Trine Eilertsen mener det var en feil. Foto: Kjetil Nesgård, NRK

– Det var en feil av NRK ikke å omtale denne dommen, sier VG-redaktør Gard Steiro til Klassekampen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Lise Klaveness står nesten aleine i kampen mot fotballens penge­tørs­te overmenn. Men det betyr ikke at slaget er tapt, mener forfatter Niels Røine i ny bok.

Medier

Iran er et av verdens verste land å være journalist i. Nå har uavhengig presse fått det enda verre, sier Jonathan Dagher i Reportere uten grenser.

Bøker

Thomas Lundbo i Overset­ter­for­eningen mener forlagenes bruk av KI kan bidra til å undergrave støtte­ord­nin­gene i det norske litte­ra­tur­feltet.