IntervjuEu

Får verv i nei-lag

FpUs Simen Velle skal lede Ungdom mot EUs valgkomité. Selv tar han ikke standpunkt i EU-spørsmålet.

Døra på gløtt: FPU-leder Simen Velle skal lede arbeidet i valget av ny ledelse i Ungdom mot EU. Han sa ja blant annet for å lære mer om EU-saken. Døra på gløtt: FPU-leder Simen Velle skal lede arbeidet i valget av ny ledelse i Ungdom mot EU. Han sa ja blant annet for å lære mer om EU-saken.

På et landsstyremøte i helga ble Simen Velle, leder av Fremskrittspartiets Ungdom (FpU), valgt til å lede Ungdom mot EUs valgkomité. Ungdom mot EU er ungdomsorganisasjonen til Nei til EU.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Smarttelefon

En bør være 18 år for å kunne bruke smart­te­lefon, mener 550 av kollegaene hans. Psykolog Rune Aune Mentzoni er kritisk.

Skjerm

Smart­te­le­foner ødelegger for unges utvikling. Psykolog Kjersti Kjerschow Lohne tok derfor initiativ til et opprop – og får nå støtte av 550 kollegaer.

Menneskerettigheter

På et lukket møte i Oslo denne helga signerte 15 iranske eksil­grupper en menneske­ret­tig­hets­er­klæ­ring. Tilrette­legger Mahmood Amiry-Moghaddam kaller den «unik».