Teater

Rasisme­an­klaget musikal får ny drakt

Folketeateret har forsøkt å ta hensyn til minoritets­perspektiver i «Miss Saigon». Produsent Chi Ton frykter at det ikke er nok.

Revidert: Når «Miss Saigon» nå settes opp på Folketeateret i Oslo, er alle de vietnamesiske rollene spilt av norsk-vietnamesere. Foto: FolketeatretRevidert: Når «Miss Saigon» nå settes opp på Folketeateret i Oslo, er alle de vietnamesiske rollene spilt av norsk-vietnamesere. Foto: Folketeatret

«Miss Saigon» har vært en av de mest omstridte musikalene siden første forestilling i London i 1989.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Teater

Teater

Spelet om Heilag Olav

Allereie på 1960-talet meinte arrangørane på Stiklestad at manuset til «Spelet om Heilag Olav» var for dårleg. Er det ikkje på høg tid å gjere noko med det?

Teater

Komedien om mestak

«Komedien om mestak» er neppe blant Shakespeares beste, men i lokal og fargerik språkdrakt greier Rabarbra­teateret likevel å skape stor underhaldning.

Teater

STREIK!

«Streik!» er eit underhaldande musikkspel som på velspela vis dokumenterer Folldalsstreiken, ein av landets mest langvarige arbeidskonfliktar.