Sikkerhet

Forsvars­sjefen ser økt fare for påvirkning

Vi må forberede oss på at russerne vil påvirke norske velgere for å svekke Vestens støtte til Ukraina, tror forsvarssjef Eirik Kristoffersen.

URO: Under Arendalsuka deltok forsvarssjef Eirik Kristoffersen på et arrangement om Ukrainakrigen og sikkerhetspolitikk. For å unngå at Russland kan dra nytte av et svekket samhold i støtta til Ukraina, må Vesten fortsette å rapportere om krigen og holde sammen, ifølge Kristoffersen. URO: Under Arendalsuka deltok forsvarssjef Eirik Kristoffersen på et arrangement om Ukrainakrigen og sikkerhetspolitikk. For å unngå at Russland kan dra nytte av et svekket samhold i støtta til Ukraina, må Vesten fortsette å rapportere om krigen og holde sammen, ifølge Kristoffersen.

Russland ønsker at krigen i Ukraina skal dra ut i tid, slik at den økonomiske og ­militære støtta til Ukraina mister oppslutning i Vesten.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Senterpartiet

Høyres forslag om å fjerne veibruks­avgiften er god sosial­de­mo­kratisk politikk, mener Senter­parti­leder Trygve Slagsvold Vedum.

Iran-krigen

Det er ikke Mark Rutte som bestemmer hva Nato mener, sier utenriks­mi­nister Espen Barth Eide (Ap)

Økonomi

Det var nødvendig å bryte budsjett­av­talen med de rødgrønne partiene for å kutte i drivstoff­av­gifta, ifølge Senter­par­ti-veteran Per Olaf Lundteigen.