Nord stream

Splittet i jakta på den skyldige

Ukraina, Russland eller USA? Vi spurte norske eksperter hvem de tror sprengte Nord Stream.

GASSGÅTE: Gassrørledningene Nord Stream 1 og 2 ble rammet av en sabotasjeaksjon øst for den danske øya Bornholm i september 2022. Jakten på den skyldige pågår fortsatt. GASSGÅTE: Gassrørledningene Nord Stream 1 og 2 ble rammet av en sabotasjeaksjon øst for den danske øya Bornholm i september 2022. Jakten på den skyldige pågår fortsatt.

I september i fjor ble gassrørledningene Nord Stream 1 og 2 – som førte gass fra Russland til Tyskland – sprengt i en sabotasjeaksjon.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

15 år gamle Yeleni kan ikke bruke hendene og har lært seg å skrive med munnen. Hun har en klar beskjed til USAs president.

Nato

I en lekket Pentagon-e-post foreslås det å gi Nato-land som Spania et ultimatum: Støtt oss – eller bli fryst ut.

Midtøsten

Historiker Avi Shlaim har for lengst brutt med Israel. Likevel gjør Iran-krigen ham både kvalm og sint.