Nord stream

Splittet i jakta på den skyldige

Ukraina, Russland eller USA? Vi spurte norske eksperter hvem de tror sprengte Nord Stream.

GASSGÅTE: Gassrørledningene Nord Stream 1 og 2 ble rammet av en sabotasjeaksjon øst for den danske øya Bornholm i september 2022. Jakten på den skyldige pågår fortsatt. GASSGÅTE: Gassrørledningene Nord Stream 1 og 2 ble rammet av en sabotasjeaksjon øst for den danske øya Bornholm i september 2022. Jakten på den skyldige pågår fortsatt.

I september i fjor ble gassrørledningene Nord Stream 1 og 2 – som førte gass fra Russland til Tyskland – sprengt i en sabotasjeaksjon.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Storbritannia

Terror­stempel og masse­ar­resta­sjoner. I dag starter ankesaken den ­britiske regje­ringen fører mot akti­vist­gruppa Palestine Action. – Man er på god vei mot et autoritært styre, sier orga­ni­sator.

Krigen i midtøsten

Israel fortsetter angrepene i Libanon enda landene har inngått våpenhvile. Hizbollah ber myndig­he­tene bryte forhand­lin­gene med erke­fien­den.

Usa

Helgas skyte­epi­sode ryster USA. Selv sier Donald Trump at han tar det med fatning.