Bistand

SOS i SOS-barnebyer

En granskingsrapport slår alarm om overgrep og korrupsjon i SOS-barnebyer. Tre personer i toppledelsen har erklært seg inhabile.

KREVER HANDLING: Sissel Aarak, leder av SOS-barnebyer Norge, forventer at de ansvarlige blir holdt ansvarlig etter at en internasjonal gransking bekrefter og utfyller de alvorlige funnene fra den norske granskingsrapporten fra 2021. KREVER HANDLING: Sissel Aarak, leder av SOS-barnebyer Norge, forventer at de ansvarlige blir holdt ansvarlig etter at en internasjonal gransking bekrefter og utfyller de alvorlige funnene fra den norske granskingsrapporten fra 2021.

En internasjonal granskingskommisjon bekrefter at det har skjedd overgrep og økonomiske lovbrudd i den verdensomspennende bistandsorganisasjonen SOS-barnebyer. I en årrekke ble ikke varsler tatt på alvor.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Beredskap

Fagbe­ve­gelsen i nord etterlyser sivil opp­rust­ning, ikke bare militært.

Fagbevegelsen

I 2023 tapte Eystein Garberg knepent kampen om å bli leder i El og IT Forbundet. Nå stiller han på nytt.

Antisemittisme

Skandale i SVs søster­parti: rystes av jødehat