Bistand

SOS i SOS-barnebyer

En granskingsrapport slår alarm om overgrep og korrupsjon i SOS-barnebyer. Tre personer i toppledelsen har erklært seg inhabile.

KREVER HANDLING: Sissel Aarak, leder av SOS-barnebyer Norge, forventer at de ansvarlige blir holdt ansvarlig etter at en internasjonal gransking bekrefter og utfyller de alvorlige funnene fra den norske granskingsrapporten fra 2021. KREVER HANDLING: Sissel Aarak, leder av SOS-barnebyer Norge, forventer at de ansvarlige blir holdt ansvarlig etter at en internasjonal gransking bekrefter og utfyller de alvorlige funnene fra den norske granskingsrapporten fra 2021.

En internasjonal granskingskommisjon bekrefter at det har skjedd overgrep og økonomiske lovbrudd i den verdensomspennende bistandsorganisasjonen SOS-barnebyer. I en årrekke ble ikke varsler tatt på alvor.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Miljø

Stats­for­val­teren i Troms og Finnmark vil rive ulovlige rein­gjer­der. Disse er til hinder både for vilt og ferdsel i naturen.

Fredsprisen

Tyst fra Nobel­ko­mi­teen: – Jeg kan ikke si noe, så du trenger ikke forsøke engang

Kommuner

Finnmark Høyre vil gå fra 18 til 1 rådhus i Finnmark. SV-ordfører Cato Kristi­ansen i Loppa rister på hodet over planene.