Havvind

Ut mot dei borgarlege

Høgre og Venstre sitt forsøk på omkamp om kabel-løysing, ville utsett havvindprosjektet i Nordsjøen i lang tid, ifølge Norsk Industri.

Ikkje fornøgd: Runar Rugtvedt i Norsk Industri seier det er leit og overraskande at Høgre og Venstre trekk seg ut av forhandlingane om havvindprosjektet. Foto: Christopher OlssønIkkje fornøgd: Runar Rugtvedt i Norsk Industri seier det er leit og overraskande at Høgre og Venstre trekk seg ut av forhandlingane om havvindprosjektet. Foto: Christopher Olssøn

Fleire blei sjokkerte då Høgre og Venstre denne veka trekte seg frå forhandlingane i energi- og miljøkomiteen på Stortinget om havvindprosjektet Sørlege Nordsjø II.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Atomvåpen

Hiroshima-over­le­vende frykter Norge har glemt farene ved atomvåpen

Kampen-drapet

Utfallet av rettssaken om drapet på Tamima Nibras Juhar vil sende et viktig signal om hvordan samfunnet møter hatkri­mi­na­litet i sin groveste form, mener Sonia Nemati i Antira­sistisk senter.

Atomvåpen

– Vi kommer ikke under Frankrikes atompa­raply, sier Jonas Gahr Støre