IntervjuBøker

Tekjelen er på kok

Forfatter og Pen-leder Burhan Sönmez er optimistisk foran Tyrkias avgjørende valgrunde. Men opposisjonen rakner ikke av et tap, tror han.

TURBULENT: Forfatter Burhan Sönmez er ennå ikke fylt 60. Likevel har han rukket å oppleve tre militærkupp i hjemlandet Tyrkia. TURBULENT: Forfatter Burhan Sönmez er ennå ikke fylt 60. Likevel har han rukket å oppleve tre militærkupp i hjemlandet Tyrkia.
  • Jeg er ikke en veldig gammel mann. Jeg er en middelaldrende mann, sier Burhan Sönmez.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturtirsdag

Viktor Orbán angriper sine kommu­nis­tiske forgjen­gere også arki­tek­to­nisk. Arenaen er Budapests symbol­tunge borgområde, og uttrykket er fortidens.

Bøker

Olav Duun skildret kjærlighet, galskap og øksemord. I år feires forfat­terens 150-års­ju­bi­leum landet over.

Ved veis ende

Beatriz González er død, 93 år gammel. I juni vier Astrup Fearnley Museet en stor utstilling til hennes arbeider.