ReportasjeKunst

Skulptur­park i motvind

Åtte år etter Bård Breiviks bortgang har hans gamle venner sørget for at den umulige skulpturparken på Klosterenga i Oslo er blitt realisert.

Bårds arv: Kristian Blystad (oransje hjelm) og Jørn Skaare (blå hjelm) har tatt ansvar for å gi bydel Gamle Oslo en skulpturpark etter sin avdøde venn og kunstner Bård Breiviks visjon. Nå forbereder de seg til åpning av Klosterenga park i juni. Bårds arv: Kristian Blystad (oransje hjelm) og Jørn Skaare (blå hjelm) har tatt ansvar for å gi bydel Gamle Oslo en skulpturpark etter sin avdøde venn og kunstner Bård Breiviks visjon. Nå forbereder de seg til åpning av Klosterenga park i juni.

De fant en metastase bak hjertet mitt som var like stor som en kylling», fortalte kunstner Bård Breivik til D2 i desember 2015.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kunst

Kunst

Ber om at sørge­tep­pet får bli

«Ta teppet ned!» lød slagordet mot et israelsk verk på Nasjonalmuseet. – Dette er ikke en landskamp, sier kunstner Håvard Homstvedt.

Foto

I rampelyset

Oslo Negativ dokumenterer en enestående norsk karriere i luksus­industrien og popkulturen internasjonalt: Sølve Sundsbøs.

Kunst

The Monophobic Response

Kanskje trenger vi mennesker en felles fiende for å tåle hverandre.