Mdg

Tror på ­renessanse

MDG har satt seg fast på feil side av sperregrensa. Nestleder Ingrid Liland tror at et ja til EU blir starten på bedre tider.

LEDET ARBEIDET: Nestleder i MDG ­Ingrid Liland har ledet arbeidet med nytt prinsipprogram. LEDET ARBEIDET: Nestleder i MDG ­Ingrid Liland har ledet arbeidet med nytt prinsipprogram.

Hva skjedde med Miljøpartiet de Grønne? På valgdagen i 2021 virket det opplagt at partiet skulle få sitt nasjonale gjennombrudd, etter en valgkamp der miljø og klima sto høyt på dagsorden.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Intervju

Da stortings­gjer­ningen var over, satt Irene Ojala og Pasi­ent­fokus igjen med solid overskudd i kassa. Nå studerer hun politisk korrupsjon og varsler «felt­rap­port» om sine fire år på Løvebakken.

Økonomi

Sveriges energi­mi­nister vil ha Norge med på en ny kraft­al­li­anse mot EU. Det vekker be­geist­ring i Rødt og Senter­par­tiet.

Politikk

Skifte av kjønn er ikke reelt, mener den nye FpU-lederen