Serie

Moderne holebuarar

Ein arkitekt som er råka av bustadkrisa, er ein god ide for satire. Han kunne vore skrudd til endå meir.

«Cubez»: i «Arkitekten» freistar Eili Harboes Julie å løysa bustadkrisa i Oslo – og byggja karriere. Foto: Lillian Julsvik, Viaplay«Cubez»: i «Arkitekten» freistar Eili Harboes Julie å løysa bustadkrisa i Oslo – og byggja karriere. Foto: Lillian Julsvik, Viaplay

Arkitekten

(Noreg, 2023) Regi: Kerren Lumen-Klabbers Manus: Nora Landsrød og Kristian Kilde Satire, 4x20 min., Viaplay

Nyleg vart det kjent at Oslo Høgre går til val i haust på ein lovnad om å skrota leilegheitsnorma , som krev at nybygde leilegheiter i hovudstaden må væra minst 35 kvadratmeter.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Film

Film

Sister Midnight

Arrangert ekteskap får fram villskapen i trassig, indisk brur.

Film

Souleymane’s Story

Ein hyperrealistisk thriller om livet som papirlaus arbeidsinnvandrar i Paris er ein av årets beste kinofilmar til no.

Serie

The Four Seasons

«The Four Seasons», en oppdatert versjon av Alan Aldas 1980-tallskomedie, taler varmt, vittig og veldig ­amerikansk (på en god måte) om voksne vennskap.