Natur

Nordre Follo lagar natur

Kommunane planlegg å byggje ned mykje natur. Nordre Follo går motsett veg.

Har beina på jorda: Varaordførar i Nordre Follo Hans Martin Enger (MDG) meiner det er mogleg å få til utvikling utan å byggje ned for mykje natur. Har beina på jorda: Varaordførar i Nordre Follo Hans Martin Enger (MDG) meiner det er mogleg å få til utvikling utan å byggje ned for mykje natur.

Nordre Follo kommune har gjort om 650.000 kvadratmeter som var planlagt til bustadar, til natur. Det vedtok dei i ein ny arealplan sist veke.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Svalbard

Tidligere har isbjørnen på Svalbard holdt seg unna reinen, men med mindre is må den leite etter mat på annet vis.

Én gang har Fridtjof Klareng Dale aksjonert mot norsk olje­lei­ting. Prisen ble fotlenke og 1,2 millioner kroner.

Rødt

Rødt Oslo har valgt Siavash Mobasheri og Jorunn Folkvord som sine topp­­kandidater. Utfordrer Maren Njøs Kurdøl er ute av kampen.