Arbeiderpartiet

Stenseng meiner ho har støtte i Ap

Uroa rundt partisekretæren held fram, men no vil Kjersti Stenseng samle laget.

I midten: Partisekretær i Ap Kjersti Stenseng seier ho er motivert for ein ny periode. Foto: Lise Åserud, NTBI midten: Partisekretær i Ap Kjersti Stenseng seier ho er motivert for ein ny periode. Foto: Lise Åserud, NTB

Kjersti Stenseng ligg an til å bli klappa inn som partisekretær på landsmøtet til Arbeidarpartiet til helga, men det skjer med meir uro enn det som er vanleg når den mektige stillinga i Ap vert vald.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Eu

Ja-sida tror EU vil straffe Norge og Island, etter at islen­din­gene stemte nei om å gjenoppta forhand­lin­gene om medlemskap. EU-lobbyist Audun Lysbakken mener de kan ta det helt med ro.

Eidsavlegginga

I går svor kong Haakon VIII eiden til den norske Grunnlova og dei norske lovene. Dermed underlegg han seg folket.

Politikk

Islands nei til EU kan gje meir fisk til norske fiskebåtar, trur Audun Maråk i fiskeri­or­ga­ni­sa­sjonen Fiskebåt.