Arbeiderpartiet

Stenseng meiner ho har støtte i Ap

Uroa rundt partisekretæren held fram, men no vil Kjersti Stenseng samle laget.

I midten: Partisekretær i Ap Kjersti Stenseng seier ho er motivert for ein ny periode. Foto: Lise Åserud, NTBI midten: Partisekretær i Ap Kjersti Stenseng seier ho er motivert for ein ny periode. Foto: Lise Åserud, NTB

Kjersti Stenseng ligg an til å bli klappa inn som partisekretær på landsmøtet til Arbeidarpartiet til helga, men det skjer med meir uro enn det som er vanleg når den mektige stillinga i Ap vert vald.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Raudt

Jorunn Folkvord fell ned på lista, og det er kamp om andre­plas­sen. I ei lukka Facebook-gruppe etterspør gruppe­lei­ar Siavash Mobasheri svar frå nomi­na­sjons­ko­mi­teen.

Norgespris

Regje­ringen lar de fattigste ta regningen

Helse

Om barnet trenger tannre­gu­le­ring, skal staten ta hele regningen. Det er kravet fra SVs Kirsti Bergstø, som nå tjuv­star­ter budsjett­for­hand­lin­gene med Ap.