Arbeiderpartiet

Stenseng meiner ho har støtte i Ap

Uroa rundt partisekretæren held fram, men no vil Kjersti Stenseng samle laget.

I midten: Partisekretær i Ap Kjersti Stenseng seier ho er motivert for ein ny periode. Foto: Lise Åserud, NTBI midten: Partisekretær i Ap Kjersti Stenseng seier ho er motivert for ein ny periode. Foto: Lise Åserud, NTB

Kjersti Stenseng ligg an til å bli klappa inn som partisekretær på landsmøtet til Arbeidarpartiet til helga, men det skjer med meir uro enn det som er vanleg når den mektige stillinga i Ap vert vald.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Arbeidsliv

Forslaget frå regjeringa om at sjuke som hovudregel må gå litt på jobb møter kritikk frå LO, Unio og Norsk Sykeplei­er­for­bund.

Politikk

Partiet er ikke inter­essert i å gå i regjering om miljø­par­tiet bryter med Støre, sier Frp-topp Hans Andreas Limi.

Intervju

Da stortings­gjer­ningen var over, satt Irene Ojala og Pasi­ent­fokus igjen med solid overskudd i kassa. Nå studerer hun politisk korrupsjon og varsler «felt­rap­port» om sine fire år på Løvebakken.