Intervju1.mai

Tror ikke på blå valgseier

LO-lederen strutter av selvtillit etter streikeseieren. Den har gitt Peggy Hessen Følsvik styrket tro på at folket velger seg venstre.

Klar for ny kamp: LO-leder Peggy Hessen Følsvik tjuvstartet 1. mai-markeringen på Arbeiderfestivalen i Hommelvik. Hun håper streiken har sendt et tydelig signal til arbeidsgiversida. Klar for ny kamp: LO-leder Peggy Hessen Følsvik tjuvstartet 1. mai-markeringen på Arbeiderfestivalen i Hommelvik. Hun håper streiken har sendt et tydelig signal til arbeidsgiversida.

Årets 1. mai blir markert med en nyvunnet streik i bagasjen, og LO-leder Peggy Hessen Følsvik kan heve neven med god samvittighet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Etter en måned med streik, lockout og tapte oljeinn­tekter legger partene ned våpnene. Nå blir det frivillig lønns­nemndv, som trolig gir fagfor­eningen den samme avtalen de streiket mot.

Samferdsel

Nord-Norgebanen er utredet åtte ganger og behandlet i Stortinget minst 17 ganger. Men lokale røster har i liten grad kommet fram, viser ny studie.

Arbeidsliv

Den pågående streiken og lockouten i olje­bran­sjen koster en halv milliard i uka. Konflikten kan bli svært vanskelig å løse, mener Styrke.