Arbeidarpartiet

Pressar på for Pedersen

Sjølv om valkomiteen har sagt nei, jobbar Ap-ordførarane i nord på spreng med å få Helga Pedersen som ny partisekretær. No førebur dei felles opprop.

Står støtt i stormen: Det vert mobilisert i Arbeidarpartiet for at Tana-ordførar og tidlegare Ap-nestleiar Helga Pedersen skal bli partiets nye partisekretær. Her er Pedersen i Tana. Foto: Anniken C. MohrStår støtt i stormen: Det vert mobilisert i Arbeidarpartiet for at Tana-ordførar og tidlegare Ap-nestleiar Helga Pedersen skal bli partiets nye partisekretær. Her er Pedersen i Tana. Foto: Anniken C. Mohr

Arbeidarpartiet i Nord-Noreg tek ikkje eit nei for eit nei: dei vil ha Helga Pedersen, og ikkje Kjersti Stenseng som partisekretær.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Kong Haralds gravferd

Kong Abdullah av Jordan har ei nøkkel­rolle for Iran, Palestina og Israel. Under den kongelege gravferda i dag vert han eit diplo­matisk midtpunkt, trur norske diplomat-veteranar.

Politikk

Regje­ringen følger helt andre regler for borgfreden enn Stortinget, mener Mahmoud Farahmand (H), og får støtte av SV. Farahmand beskylder Arbei­der­par­tiet for av­tale­brudd.

Drivstoff

Folk i Finnmark må vente på trygda før dei har råd til å reise til sjukehus, seier Pasient­fokus-leiar Irene Ojala. Ho krev at drivstoff­av­gif­tene blir kutta.