ReportasjeInnvandring

Utvider gratis reisetilbud

Oslo og Viken innfører gratis kollektiv­transport for alle asylsøkere fra 2. mai.

GRATIS: Generalsekretær Pål Nesse i Noas, byråd for miljø og samferdsel Sirin Stav fra MDG i Oslo og fylkesråd Olav Skinnes (Sp) i Viken tar T-banen. Nå blir det gratis for asylsøkere. GRATIS: Generalsekretær Pål Nesse i Noas, byråd for miljø og samferdsel Sirin Stav fra MDG i Oslo og fylkesråd Olav Skinnes (Sp) i Viken tar T-banen. Nå blir det gratis for asylsøkere.

Ukrainere som har flyktet fra krigen i hjemlandet, har siden mars i fjor kunnet reise gratis med kollektivtransport i Oslo og Viken fylkeskommune. Det har utløst en debatt om forskjellsbehandling mot asylsøkere fra andre land.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Reportasje

I 30 år har Finn­fjord­botn i Senja skipet jernle­ge­ringer til Europa uten hindringer. Nå kan bygda bli et av Norges første offer i en ny han­dels­krig.

Skatt

Bedrifter har sluppet å betale ekstra skatt etter å ha trikset med skatte­reg­ningen. Skatte­direktør Nina Schanke Funnemark innrømmer feil, men hevder rutinene er gode.

Helse

«Jeg er redd, sulten og må tisse»