Arbeidsliv

– Slåst for resten av gjengen

Det er dei tilsette i industrien som har musklane, seier verfttillitsvald. Han meiner det er på tide med eit lønsløft.

STÅR VAKT: Finn Madssen er provosert over at leiarane håvar inn, medan arbeidarane får lønsnedgang år etter år. No er han streikevakt på Aker Solutions, der han er nestleiar i verkstadklubben for Fellesforbundet. STÅR VAKT: Finn Madssen er provosert over at leiarane håvar inn, medan arbeidarane får lønsnedgang år etter år. No er han streikevakt på Aker Solutions, der han er nestleiar i verkstadklubben for Fellesforbundet.

Arbeidet med skipet Johan Castberg er lagt ned. Om lag 1900 arbeidarar er tekne ut i streik ved Aker Solutions-verftet i Leirvik på Stord, som òg arbeider med utsleppsprosjektet Equinor har i Øygarden.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Bolig

Det skal bygges student­bo­liger på Økern i Oslo. SV frykter at jobben kan gå til selskaper med base i skatte­pa­ra­diser.

Reportasje

Frp-stjerna fra vest lover Borgli-kaos

Gaza-krigen

Fra Den norske kirke til Smiths venner – kristen-Norge samler seg bak «historisk skarp uttalelse».