Landbruk

Storsalg av storgårder

En av landets mest erfarne meklere kan ikke huske større salg av store landbrukseiendommer enn nå.

24/7: Gårdbruker Pål Haugstad i Venabygd i Ringebu er glad for at hans datter nå overtar driften av familiegården. Over hele landet er det rekordmange store gårdsbruk til salgs. 24/7: Gårdbruker Pål Haugstad i Venabygd i Ringebu er glad for at hans datter nå overtar driften av familiegården. Over hele landet er det rekordmange store gårdsbruk til salgs.

Over hele landet ligger nå flere hundre store gårds­bruk til salgs. Det dreier seg om eiendommer på flere tusen mål, med moderne drifts­bygninger, melkekvoter og ofte også melkekyr, sauer, høns og griser inkludert i handelen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Reportasje

Med Rødts kraftgrep vil Terje Kollbotn sikre seg vestlands­stemmer og en plass på Stortinget. I indu­stri­bygda Ålvik tror han partiet kan få 25 prosent av stemmene.

Formuesskatt

SVs ferske stunt: Henger ut rike onkler i «Riking­avisen»

Reportasje

Til tross for at Senter­par­tiet har brukt enorme pengar på distrikta, snur askvol­lin­gane partiet ryggen.