Velferd

Slakter Navs køer

Ina Dølerud står i en årelang Nav-kø. Nå får etaten knusende kritikk i en ny rapport.

STÅR STILLE: Ina Dølerud er jurist og hjelper folk som havner i klagekø hos Nav. Dølerud er selv i køen etter å ha fått delvis avslag på sykepenger. Hun er ikke overrasket over slakten Nav nå får. Foto: Siv DolmenSTÅR STILLE: Ina Dølerud er jurist og hjelper folk som havner i klagekø hos Nav. Dølerud er selv i køen etter å ha fått delvis avslag på sykepenger. Hun er ikke overrasket over slakten Nav nå får. Foto: Siv Dolmen

Ina Dølerud har fått avslag hos Nav etter at hun søkte sykepenger i mai i fjor, og hun venter ennå. Det er hun ikke aleine om.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Adopsjon

Regje­ringens grans­kings­utvalg fant ulovlige og uetiske forhold i norsk utenlands­adop­sjon, men vil ikke avvikle ordningen. Det skuffer Sofie C. Valoyes Flores, som ble adoptert fra Colombia.

Arbeidsliv

Stadig flere syk­meldinger bestrides: – Går hardest utover de mest sår­bare

Adopsjon

Grans­kings­ut­valget for adopsjons­saker legger fram sin rapport i dag. Da Sverige la fram en liknende rapport i fjor, anbefalte den avvikling av all utenlands­adop­sjon.