Høgre

Trur på ny val-­rekord

Høgre har mål om å doble talet på ordførarar ved årets lokalval. Nestleiar Henrik Asheim håpar partiet kan slå sin gamle valrekord.

OPTIMIST: Nestleiar i Høgre er ein av mange høystemte høyrefolk på landsmøtet på Gardermoen i helga. OPTIMIST: Nestleiar i Høgre er ein av mange høystemte høyrefolk på landsmøtet på Gardermoen i helga.

Det går ei høgrebølgje over landet, og i helga arrangerer partiet landsmøte på Gardermoen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Rødt

Siavash Mobasheri frykter at Rødts raske «fri­kjen­ning» av Mímir Kristjáns­son kan svekke tilliten til partiet.

Rød ungdom

Rød Ungdom har vedtatt intern kritikk av Rødt etter helgas landsmøte. Hva den går ut på, vil ikke den nyvalgte ledelsen ut med.

Lønnsoppgjør

I dag starter meklingen i front­fag­sopp­gjøret, og til helga vet vi om det blir streik. I ukene framover blir det hektisk ved forhand­lings­bor­dene.