Sv

Usamde om EU-kritikk

Oslo SV foreslår å fjerne motstanden mot EU i prinsipprogrammet til partiet på landsmøtet i helga.

VIL STRYKE: Sunniva Holmås Eidsvoll ser ikkje behovet for EU-kritikk i prinsipprogrammet til SV. Her er ho fotografert på SVs landsmøte på Gardermoen. VIL STRYKE: Sunniva Holmås Eidsvoll ser ikkje behovet for EU-kritikk i prinsipprogrammet til SV. Her er ho fotografert på SVs landsmøte på Gardermoen.

Denne helga er Sosialistisk Venstreparti samla til landsmøte på Gardermoen. Debatten som har fått mest merksemd, er om dei framleis skal ha eit programfesta mål om å melde Noreg ut av Nato eller ikkje, men også EU er gjenstand for ein liknande diskusjon.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Alkohol

VM er bare starten – Frp lover øl til folket til alle døgnets tider

Forsvar

Et aggressivt og impe­ria­listisk Russland tvinger Norge til å følge andre europeiske land inn i fransk atomvå­pen­sam­ar­beid, ifølge utenriks­mi­nis­teren.

Politikk

Ap sier nei til en ny maktut­red­ning. – En grov feilvur­de­ring, sier AUF-lederen.