Sikkerhet

Frykter masseover­våking

PST kan snart få lov til å lagre alt som skjer på det åpne internettet i Norge. Det tror Kjersti Løken Stavrum vil skade ytringsfriheten.

Bekymret: Styreleder i Stiftelsen Tinius, Kjersti Løken Stavrum, frykter at økt masseovervåking på internett kan ha en nedkjølende effekt for ytringsfriheten. Foto: Adrian NielsenBekymret: Styreleder i Stiftelsen Tinius, Kjersti Løken Stavrum, frykter at økt masseovervåking på internett kan ha en nedkjølende effekt for ytringsfriheten. Foto: Adrian Nielsen

– Jeg mener vi her er i ferd med å lage et kjempesår i demokratiet vårt, sier Kjersti Løken Stavrum, styreleder i Stiftelsen Tinius og leder av Ytringsfrihetskommisjonen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Helene Guåker ante ugler i mosen da en ukjent amerikaner tilbød henne tusenvis av nye lesere

Medier

900.000 så Norge ta gull i herrenes 20-kilometer i OL på lørdag. Det er langt bak rekord­tal­lene fra 2010.

Intervju

Lars Korff Lofthus fille­ris­ter tra­di­sjo­nene – med kjærlighet, ikke ironi.