Straum

Vil ikkje streike

Fleire fagforeiningar blir ikkje med på den politiske streiken mot dei høge straumprisane. – Vil heller ha dialog enn å krige, seier klubbleiar.

Vil ikkje krige: Ingen andre kunne gjort noko anna, meiner klubbleiar for Fellesforbundet på Aker Solutions i Egersund Oddvar Hølland. Verkstadklubben hans vert ikkje med på den politiske streiken mot regjeringa på grunn av dei høge straumprisane. Her inne i ein koronatom industrihall på verftet i 2020. Foto: Hallgeir Vågenes, VGVil ikkje krige: Ingen andre kunne gjort noko anna, meiner klubbleiar for Fellesforbundet på Aker Solutions i Egersund Oddvar Hølland. Verkstadklubben hans vert ikkje med på den politiske streiken mot regjeringa på grunn av dei høge straumprisane. Her inne i ein koronatom industrihall på verftet i 2020. Foto: Hallgeir Vågenes, VG

Den største avdelinga i Fellesforbundet var tidleg ute med støtte til den politiske streiken i industrien, men har no gjort vedtak om å ikkje bli med. «Slik stemninga er her, så trur eg ikkje det er så mange andre alternativ enn å ta dei ut i ein politisk streik», sa leiar Richard Storevik til Klassekampen tidlegare i månaden.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Russland

Ordføreren i Vardø spør seg om festi­val­styret vil fastholde i et vennskap med Russland

Reportasje

På Tjøme kan familier med dårlig råd ta ferie med Madabber Danial Arozo og andre frivillige. Ifølge Røde Kors er det dobbelt så mange som søker enn som får plass.

Kraft

Frp vil ikke ha dem, men vil ikke regulere dem