Miljø

Mister tillit til rettsstaten

Norske Samers Riksforbund stiller spørsmål ved om forsoning er mulig, når det fortsatt står vindturbiner på Fosen.

Båret vekk: Demonstranter blokkerte i går alle inngangene til Olje- og energidepartementet og hovedinngangen til landsbruks- og matdepartementet. Det gikk ikke politiet med på. Båret vekk: Demonstranter blokkerte i går alle inngangene til Olje- og energidepartementet og hovedinngangen til landsbruks- og matdepartementet. Det gikk ikke politiet med på.

Mens sannhets- og forsoningskommisjonen er i innspurten med sitt arbeid, bæres samiske aktivister ut av Olje- og energidepartementet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Helse

«Jeg er redd, sulten og må tisse»

Bolig

Oslo kommune har over 600 millioner kroner i ubrukte start­lån­midler fra tidligere år. Nå skal pengene få flere inn på bolig­mar­kedet.

Bolig

Direktøren i Velferds­etaten ber Oslo-byrådet gi startlån til flere