Industri

Vil kopiere Joe Biden

Torgeir Knag Fylkesnes (SV) vil at Norge skal gjøre som USA: subsidiere og favorisere vårt eget næringsliv. Ap sier nei.

DÅRLIG TID: Torgeir Knag Fylkesnes mener at skikkelige tiltak må til for å få på plass mer grønn industri i Norge. Foto: Christopher OlssønDÅRLIG TID: Torgeir Knag Fylkesnes mener at skikkelige tiltak må til for å få på plass mer grønn industri i Norge. Foto: Christopher Olssøn

USAs president Joe Biden har gjennom den enorme politikkpakka Inflation Reduction Act (IRA) planer om å subsidiere og favorisere grønt næringsliv i USA.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Utenriks

Det er ingen tvil om at Grønland tilhører Danmark, slår stats­sek­retær Andreas Kravik (Ap) fast. Han kaller Donald Trumps uttalelser «helt uaksep­table».

Venstresida

Ap-nestleder Tonje Brenna mener partiene på venstre­sida er i utakt med folk flest i spørsmål om klima, krimi­na­litet og inn­vand­ring.

Innvandring

Det er vanske­le­gare å snakke høgt om dei positive sidene ved inn­vand­ring i dag enn om utford­rin­gane, meiner Eivind Trædal (MDG).